انتخاب لباس مناسب در محیط اداری

انتخاب لباس مناسب در محیط اداری

مصاحبه کاری، فعالیت در محیط کاری و .... نیازمند این است که پوششی مناسب داشته باشیم.چه برای پیدا کردن شغل، موفقیت در یک مصاحبه ، یامهم تر و موفق تر به نظر رسیدن درمحیط کاری فعلیتان.

 

اسپرت نپوشید
هر محیطی پوشش خاص خود را میطلبد برای یک مصاحبه کاری شما قصد دارید جدیت تمرکز و توانایی خود را نشان دهید و افرادی که باا شما مصاحبه میکنند هم به دنبال فردی هستند که جدیت ، هوشمندی و موقعیت شناسی مورد نظرشان را داشته باشد .لباس اسپرت هیچ یک از این اهداف را برای شما در بر نخواهد داشت و شاید اگر بدبینانه تر فکر کنیم نتیجه عکس و موقعیت نشناسی را به طرف مقابل منتقل خواهدکرد.

جدی هستید؟ جدی بپوشید
بسادگی میتوان مناسب بودن و رسمی بودن لباس را در آقایان تشخیص داد پیشنهاد میشود برای مجالس جدی و رسمی از یک دست کت شلوار رسمی و کفش کلاسیک استفاده کنید، به این ترتیب اولین قانون در یک جلسه کاری (جدیت ، مرتب بودن ، رسمی) را رعایت کرده اید.در واقع قبل از اینکه به این فکر کنید که چه لباسی باید بپوشید لازم است به این فکر کنید که کجا قرار است بروید.این سوال کمک بسیاری در انتخاب پوشش به شما خواهد کرد.برخی موقعیت ها ممکن است امکان تکرار آن بسیار کم باشد پس سعی کنیدطوری ظاهر شوید که موقعیتی با این میزان از اهمیت را از دست ندهید.

اسپورت-نپوشید
اهمیت کفش
کفش های شما در هر صورت توجه طرف مقابل را جلب میکند ، مهم نیست کفش شما نو یا کهنه باشد سعی کنید کفشتان را تمیز نگهداریدو یا قبل از مصاحبه با یک واکس وضعیت بهتری برای کفش ها ایجاد کنید.

حتما از کفشی استفاده کنید که در آن راخت باشید و مشکلی هنگام راه رفتن برای شما ایجاد نکند. خانوم ها اگر کفشی پاشنه بلند بپوشند که قدشان را بلند تر نشان دهد بهتر است اما به این نکته توحه ککنید که پاشنه کفش در حدی باشد که در آن راحت باشید و مانع از راه رفتن شما نشود ضمن اینکه سروصدای زیادی ایجاد نکند. البته همه اینها بستگی به موقعیت شغلی که برای مصاحبه در مورد آن حضور پیدا کرده اید بستگی دارد. شاید اگر می خواهید مربی مهد شوید یک کفش اسپرت تیره هم انتخاب مناسبی باشد.


چه رنگی بپوشم؟
شاید شنیده باشید که پوشیدن لباس های روشن بهتر ومناسب تر است اما این جمله را برای چند ساعت کنار بگذارید و سعی کنید از لباس های رنگ تیره تر برای یک مصاحبه کاری استفاده کنید . رنگ های تیره در تمام دنیا برای مراسم های رسمی و جدی استفاده میشوند . سعی کنید از کت شلوار تیره رنگ استفاده کنید . به رنگ پوستتان توجه کنید و از رنگی استفاده کنید که به اصطلاح رنگتان را بازتر میکند .با پوشیدن لباس با رنگ مناسب رنگ پوستتان را از سفیدی در بیاورد. برای کت شلوار های طوسی از پیراهن رنگ روشن کمک بگیرید ولی حتی الامکان از رنگ صورتی استفاده نکنید. از پیراهن آبی روشن هم میتوانید استفاده مناسبی ببرید.  


عطر بزنم؟
قطعا ظاهری ایده آل بدون استفاده از عطر ممکن نیست . اما باید به این فکر کنیم که آیا در یک مصاحبه کاری می شود از عطر ها استفاده کرد یا خیر . با توجه به اینکه عطر ممکن است روی طرف مقابل شما تاثیر متفاوتی بگذارد بهتر است از عطر استفاده نکنید یا از عطر های ملایم استفاده کنید .ممکن است طرف مقابل شما به بوی عطر شما حساسیت داشته باشد یا تدائی کننده خاطرات بدی برایش باشد . پس به این موضوع دقت کنید. توصیه دوم ما به شما این است که از اسپری های خوش بو کننده بدن استفاده نکنید . چون بعد از مدتی این اسپره ها خود باعث ایجاد بوی نا خوشایندی شده و ممکن است باعث شود مصاحبه کننده را اذیت کرده و در جلسه تایر منفی بگذارد.

 


کیف ببرم یا نه؟

به همراه داشتن کیف برای آقایان بستگی به شرایط دارد ، اگر نیاز دارید  پرونده کاری یا مدارک خاصی همراه خود  داشته باشید حتما توجه کنید که از پوشه یا موارد این چنین استفاده نکنید (اگر ناچار به استفاده شدید به رنگ پوشه ها هم توجه کنید . از رنگ های سبز یا صورتی استفاده نکنید). بنابر این بهتر است یک کیف مرتب و شیک همراه داشته باشید. نیازی نیست که کیف بزرگی استفاده کنید حتی اگر حالت کلاسوری داشته باشد هم نظم و انضباظ شما را القاء خواهد کرد.خانم ها توجه داشته باشند که از رنگ های عجیب و غریب استفاده نکنند و همچنین نیازی نیست حتما کیف میهمانی خود را همراه ببرید ، بهتر است از یک کیف با رنگ تیره و کلاسیک استفاده کنید.

کیف چرم دیپلمات حکاکی مدل rsh101

هم اکنون ان محصول را سفارش دهید.(کیف چرم دیپلمات مدلRSH101)


موی کوتاه، ناخن کوتاه
آقایان باید بدانند که موی کوتاه و مرتب می‌تواند بهترین تاثیر ممکن را روی مخاطب بگذارد. مویی که بلند است و با ژل یا ماده آرایشی دیگری حالت داده شده، نمی‌تواند نمایانگر یک مرد جدی و منظم باشد. ناخن‌های بلند هم همین‌طور. ناخن‌هایتان را روز قبل از مصاحبه کوتاه کنید. خانم‌ها می‌توانند ناخن‌های بلندشان را تمیز و مرتب نگه دارند اما آقایان نباید این کار را بکنند، پس کوتاه‌شان کنید لطفا!


عینک مناسب
ممکن است از عینک طبی استفاده کنید. حواستان باشد که فریم عینک‌تان به صورت‌تان بیاید و در عین حال خیلی هم عجیب و غریب نباشد، مثل بعضی از مدل‌های امروزی که شبیه یک اثر هنری هستند تا عینک. اگر شیشه عینک شما ضد بازتاب نور (آنتی رفلکس) نیست سریعا اقدام و آن را عوض کنید. می‌پرسید چرا؟ جوابش ساده است، چه در مورد مصاحبه کاری و چه در مورد یک ملاقات دوستانه، در هر شرایطی که هستید ارتباط چشمی مهم‌ترین امتیاز را به شما می‌دهد. وقتی یک عینک ساده دارید که نور روی شیشه‌هایش می‌افتد و چشم‌هایتان را پنهان می‌کند، ناخودآگاه تاثیری که باید را روی مخاطبتان نمی‌گذارید چون فرد بیننده نمی‌تواند چشم‌هایتان را ببیند و اعتمادی که لازم است را به دست بیاورد، پس مراقب عینک‌هایتان باشید، چون می‌توانند یک امتیاز اساسی را از شما کم کنند، بدون اینکه خودتان و حتی بیننده متوجه شوید، چرا!

 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code