اصول شیک پوشی برای افراد چاق

اصول شیک پوشی برای افراد چاق

مدپوش : این مقاله راهنمایی است برای افرادی که هم از اضافه وزن رنج میبرند و هم میخواهند خوش پوش باشند.

شیک پوشی ، زیبا تر به نظر رسیدن متناسب بودن همیشه از قدقه های ما بوده به ویژه اگر از اضافه وزن هم رنج می بریم. همیشه قصد داریم در مجالس، میهمانی ها ، ادارات موقعیت ای مختلف بهتر دیده شویم و متناسب تر باشیم .


چگونه می توان به این خواسته دست یافت؟


نکته اول سایز

شاید فکر میکنید که افراد چاق بهتر باشه لباس های گشاد ، آزاد و یا بزرگتر از سایز بپوشن تا چاقی و برآمدگی ها ی بدنشون رو بپوشونن.این یکی از اشتباه ترین باورهاست، همیشه سعی کنید از لباسهای استفاده کنید که خوش دوخت و برشدار هستند و سایز مناسب شما هستند تا بوسیله برش لباس و طرح آن که باعث خطای دید می شوند  شما خوش پوش تر و خوش استیل تر دیده شوید.لباس های گشاد تر و بزرگتر از سایز شما ، باعث عملکرد برعکس میشه و شمارو چاق تر نشان خواهند داد.پوشیدن لباس های حجیم و دارای لایه اضافه را قطعا فراموش کنید.


رنگ لباس

بعد از انتخاب سایز و نوع دوخت لباس شاید مهم ترین موضوع رنگ لباس باشد، توصیه میکنیم افراد چاق از لباس ها رنگ تیره بیشتر استفاده کنند . لباس های روشن فرد را چاق تر از قبل نشان میدهند.همچنین شلوارهایی که راسته نیستند و دمپای گشاد تری دارند گزینه های مناسب تری هستند.به خانوم ها هم توصیه میشه از دامن ها تیره و بلند استفاده کنند.

توجه به این نکته که رنگ لباس هایی که به تن میکنید به طور مثال تی شرت و شلوار یا برای خانوم ها بلوز و شلواری که استفاده میکنید متفاوت نبوده و نزدیک به هم باشند ضروریست. اگر لباس شما از دو رنگ متفاوت تیره و روشن باشد توجه افراد به قسمت رنگ روشن جلب شده و عدم تناسب موجود در این بخش ها را بیشتر نمایان میکند . ضمنا توجه داشته باشید از پوشیدن پوشاک با طرح های برجسته خودداری کنید.این به عنوان جایگزین میتوانید از لباس هایی با طرح های راه راه باریک و عمودی استفاده کنید تا شما را لاغر تر و قد بلند تر نشان دهد.

استفاده از کمربند هم به علت جلب توجه و منحرف کردن نگاه دیگران توصیه میشود. و برای متناسب تر دیده شدن مناسب است.

 
راسته نپوشید


شلوار هایی که رانهای تنگ تر و دمپا  گشاد تر هستند برای افراد چاق مناسب تر است اگر از شلوار راسته استفاده کنید تمام بخش های نا متناسب اندام شما نمایان تر خواهند شد . ضمن اینکه از پوشیدن شلوار هایی که در کنار آن جیب کار شده باشد پرهیز کنید چون شمارا چاق تر نشان خواهند داد.

حتما به سایز کمر شلوار توجه کنید که برای شما مناسب باشد که شکم شما از کمر شلوار بیرون نزند در ان حالت بالاتنه شما از پائین تنه بزرگتر و بلند تر نمایش داده میشود و این خود یه نقص و عدم تناسب است.
درباره نوع دامن نیز باید بگویم اگر پهلو و پایین ‌تنه شما بسیار چاق است، به جای دامن‌های راسته از مدل های پلیسه کمک بگیرید. درصورتی که مچ و ساق پای‌ شما چاق است، دامن‌هایی بپوشید که ارتفاع آنها تا زیر قوزک پا باشد. در این حالت پاشنه کفش شما نباید بیش تر از 6 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. اشاره به این نکته هم ضرورت دارد که تا حد امکان هم از کفش های بی پاشه استفاده نکنید.

طرحهای برشدار مناسبترند


در این مرحله باید تفاوت بین بخش های چاقتر و بخش های لاغر تر رو از بین ببریم . طوری که تا جایی که امکان دارد متناسب تر دیده شویم. برای این کار سعی کنید از ایجاد تفاوت در دو بخش بالاتنه و پائین تنه استفاده کنید ، پوشیدن بلوزهای ساده و بدون طرح و برای پائین تنه از دامن های دارای گره و طرح در قسمت کمر کمک بگیرید. با این کار هر دوقسمت بدن به یک اندازه دیده میشوند.به این ترتیب اضافه وزن شما کمتر به چشم میآید.

 دیگر اینکه بهتر است از پیراهن‌های کمردار کمک بگیرید، این نوع لباس ها به نحو بهتری برآمدگی بدن شما را در این ناحیه می پوشانند. در صورتی که می خواهید از کمربند کمک بگیرید به هیچ عنوان نوع پهن آن را انتخاب نکنید. نکته مهم اینکه کمربند را باید دور شکم ببندید به عبارتی بستن آن در ناحیه بالای شکم یا زیرشکم تناسب اندام شما را از بین خواهد برد.

جنس پارچه هم مهم است
جنس پارچه هم در این روند بسیار موثر خواهد بود، پارچه خشک و سفت قطعا به خطوط بدن می افزاید و باعث چاق تر دیده شدن شما خواهد شد. در عوض لباس هایی با پارچه لطیف و نرم روی بدن مینشینند و کمتر اضافه وزن موجود را نمایش میدهند. از پیراهن هایی با یقعه هفت استفاده کنید و بشدت از پوشیدن لباس های یقعه بلند دوری کنید  این نوع لباس ها شمارا قطعا چاق تر نشان میدهند .
در هنگام خرید لباس های رسمی دقت کنید دور گردن آنها به طور دقیق اندازه گردن شما باشد. می توانید برای اینکه تمرکز افراد بر اندام خود را برهم بزنید از یک گردنبند کمک بگیرید، گردنبند بلند که رنگ روشنی دارد بیشتر توجه ها را به خود جلب می کند. به خاطر داشته باشید که استفاده از گوشواره های بلند صورت را لاغرتر نشان خواهد داد.

کت

کت برای افراد علاقمند به لباس های کلاسیک و رسمی بخش بسیار مهم بشمار می رود، اگر شما هم از این دست افراد هستید ولی اضافه وزن هم دارید به شما توصیه میکنیم از کت های سه دکمه استفاده کنید ولی توجه داشته باشید دکمه بالای کت را باز بگذارید تا مانع از کشیده شدن کت شود. این نوع پوشش شما را کشیده تر و لاغر تر نشان خواهد داد.

 

 

با رعات موارد فوق شما هم میتوانید خوش پوش تر و خوش اندام تر دیده شوید ولی فراموش نکنید هیچ کدام از موارد بالا جایگزین کاهش وزن نیستند . به شما توصیه میکنیم از رژیم های غذایی مناسب و ورزش غافل نشوید و به تناسب اندام واقعی برسید.

 

با مدپوش همراه باشید.

 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code